Przystojni mają z górki

kobieta_z_telefonemPrzynajmniej jeśli chodzi o branżę nieruchomości. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Columbus State Universitys Turner College of Business. Otóż zebrali oni ze stron internetowych agencji nieruchomości zdjęcia brokerów i poprosili grupę respondentów, aby ocenili w skali 1-10 ich atrakcyjność. Następnie otrzymane wyniki skorelowali z transakcjami ocenianych agentów dokonanymi w latach 2000-2007 dzięki systemowi wymiany ofert MLS. Co się okazało? Agenci oceniani w badaniu jako najbardziej atrakcyjni sprzedawali najwięcej najdroższych nieruchomości, co znajdowało odzwierciedlenie w uzyskiwanych przez nich prowizjach.

W raporcie z badań napisano:

Biorąc pod uwagę prowizyjny charakter wynagrodzenia agenta, potwierdza się teoria, że atrakcyjność fizyczna przyczynia się do zwiększenia zarobków.

Jednak nieruchomości są sprzedawane nie tylko przez przystojniaków. Autorzy badań zwracają uwagę na ciekawy wątek. Podczas, gdy atrakcyjni agenci mieli na koncie więcej sprzedaży nieruchomości z najwyższej półki, ocenieni jako mniej atrakcyjni agenci posiadali większą bazę ofert i dokonywali więcej transakcji. Wniosek? Musieli włożyć więcej pracy w swoją codzienną pracę, aby dorównać wysokości prowizji uzyskiwanej przez przystojniaków dzięki „tłustym” transakcjom.

Profesor Frank Mixon, autor badań, twierdzi, że atrakcyjność nie jest „być albo nie być” w sprzedaży, ale pozwala przechylić szalę decyzji klienta, w sytuacji, kiedy np. współpracujący agenci posiadają podobne kwalifikacje. Innymi słowy profesor chciał powiedzieć, że ładniejszym jest po prostu łatwiej.

W Metrohouse  oczywiście nie prowadzimy żadnych ankiet oceniających atrakcyjność agentów. Mamy jednak dress code, który pozwala na okazanie szacunku naszym klientom. Inna sprawa, że dzięki przestrzeganiu dress codu stajemy się jeszcze bardziej atrakcyjni. Swoją drogą, może warto by było kiedyś sprawdzić jak stopień przestrzegania dress codu odbija się na wynikach poszczególnych agentów?

Poczytaj więcej o badaniach: Columbus State University


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk