Czy studenci zaczną wynajmować domy?

Wynajem domów opłacalny dla studentówTakie pytanie można sobie zadać po zapoznaniu się z krótkim opracowaniem Metrohouse (kliknij, aby przeczytać). Z naszych obserwacji wynika, że w sezonie na wynajem mieszkań równie dużą popularnością co mieszkania dwupokojowe cieszą się większe lokale. Powód jest prosty. Koszty wynajmu takich mieszkań rozłożone na większą liczbę najemców stają się bardzo atrakcyjne. Dlatego studenci zbierają się w grupach np. po trzy osoby i poszukują większych powierzchni. Co ciekawe nieraz się zdarza, że mieszkania trzypokojowe są tylko nieznacznie droższe niż dwa pokoje.
 

Jest jednak sposób, by jeszcze bardziej ograniczyć koszty wynajmu. Jest to możliwe, jeśli wynajmiemy dom. Nie mamy na myśli rezydencji, ale zwykły standardowy dom o metrażu 100-150 m kw. położony w jednej dzielnic na obrzeżach miasta. Obliczyliśmy, że przy wynajmie takiego domu przez grupę czterech osób koszty są niższe niż w przypadku wynajmu mieszkania. W niektórych miastach w ten sposób każdy najemca może zaoszczędzić ponad 1000 zł rocznie w stosunku do wynajmu standardowego mieszkania.  Atuty? Ogródek, często garaż, więcej przestrzeni. Niewiadomą pozostaje, czy właściciele domów będą chętnie wynajmować swoje oferty grupom studentów…


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Szanowny Pracodawco pana Maćka Kołodzińskiego, zatrudnia Pan pracownika bez reszty oddanego swojej pracy, który wykonuje ją z niezwykłą pasją, na cały zegar, wręcz z dynamiką i uporem. Dąży permanentnie w swojej służbie do pełnego zaspokajania oczekiwań, próśb klienta - człowieka."

— Krystyna i Janusz D., Świdnica