Singiel ma pod górkę

Walentynki_2014Poeta, jeden z bohaterów kultowego filmu Rejs tak streszczał motyw przewodni napisanej piosenki: „Treść jest krótka. Można ją umieścić w trzech zdaniach. Jestem sam. Nie mam dziewczyny. I jest mi niedobrze.” Być może nie jest to przekaz na miejscu, wszak mamy dziś Walentynki, ale trzeba przyznać, że singlom nie jest lekko (no chyba, że jest to singiel z wyboru). Z racji tego, że nie jesteśmy psychologami, a specjalistami od nieruchomości skupimy się właśnie na tym aspekcie.

 

Krótko mówiąc singiel kupujący mieszkanie ma pod górkę. Nie chodzi tylko o to, że zdolność kredytowa w przypadku pary pozwala na zaciągnięcie wyższego kredytu. Chodzi głównie o późniejsze spłaty rat kredytu. Jeśli np. singiel kupi 30-metrową kawalerkę w Gdańsku (niech będzie, że za 144 tys. zł) to miesięczna rata kredytu za to mieszkanie  wyniesie 669 zł. A gdyby zdecydował się na 2 pokoje o metrażu 45 m kw. za 216 tys. zł? Wtedy zapłaci miesięcznie 1004 zł. Tyle samo oczywiście zapłaci para kupująca takie mieszkanie, tylko że solidarnie spłacając kredyt każda z tych osób miesięcznie wyda na ratę 502 zł. Czyli w rezultacie o 167 zł miesięcznie mniej niż w przypadku samodzielnego zakupu kawalerki.
 

I tu mamy odpowiedź, dlaczego tylko 15 proc. sprzedawanych w Metrohouse mieszkań to kawalerki, a prawie 50 proc. mieszkania dwupokojowe. Dodatkowym argumentem za zakupem większego mieszkania może być fakt, że cena jednostkowa 1 m kw. jest zwykle znacznie wyższa w przypadku najmniejszych powierzchniowo mieszkań. Jednak okazuje się, że ankiety przeprowadzone wśród naszych pośredników wcale nie wskazują na to, by wielu kupujących zwracało na to szczególną uwagę. Liczy się cena za całe mieszkanie.

Na pocieszenie dla singli: jest sposób, aby znacznie obniżyć koszty kredytu. Co powiecie na zakup mieszkania dwupokojowego, a następnie przeznaczenie jednego pokoju na stancję? To miesięczny kilkusetzłotowy zastrzyk do budżetu. Masz dwa pokoje, a w rezultacie płacisz ratę jak za kawalerkę.

My jednak promujemy hasło: „Zakochaj się i kup większe mieszkanie”!

Opracowanie: We dwoje lżej spłacać kredyt znajdziesz na stronie głównej Metrohouse.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Uważam, iż Pani Sajnóg może być wzorem i przykładem dla innych, gdzie jej ludzkie podejście i zdolności menadżerskie jak i wysoka kultura osobista gwarantują zadowolenie klientów i zwiększają dochody Państwa firmy[...] To dzięki Pani Sajnóg klient zgodził się na wszystkie nasze propozycje i wyszedł z przeświadczeniem dobrze wynegocjowanej umowy".

— Bogdan A., Warszawa