Zagwarantuj sobie spokój

gptSą takie rzeczy, które najstarszym pośrednikom się nie śniły. Łatwe transakcje na rynku wtórnym odeszły do lamusa. Każdorazowo obsługa transakcji pochłania coraz więcej czasu. Nie możemy sobie pozwolić, by przeoczyć jakiś drobny z pozoru szczegół, który będzie miał reperkusje po podpisaniu umowy sprzedaży.

Ostatnio pracowaliśmy nad stworzeniem listy możliwych ryzyk związanych z zakupem nieruchomości z rynku wtórnego. Lista ta jest bardzo długa. Kupując mieszkanie można stać się m.in. ofiarą oszusta posługującego się sfałszowanymi dokumentami nieruchomości, można trafić na mieszkanie poddane egzekucji komorniczej, z licznymi zaległościami czynszowymi czy zaległościami do ZUS i US właściciela nieruchomości. Możesz trafić na mieszkanie, w którym od lat zameldowana jest osoba o nieustalonym obecnie miejscu pobytu, albo, co gorsze, pojawi się osoba roszcząca sobie prawo do nieruchomości.

Aby zapobiec tym i innym przykrym zdarzeniom, które mogą zakłócić radość z nabywania nieruchomości wdrożyliśmy nową usługę: Gwarancję Prawną Po Transakcji.
 

W ramach usługi z aptekarską dokładnością sprawdzamy wszelkie możliwe ryzyka transakcji. Nawet to, czego nie weryfikuje sam notariusz. Przed wszystkim sprawdzimy oryginalność składanych przez sprzedającego dokumentów. Zweryfikujemy, czy składane przez niego oświadczenia są zgodne ze stanem faktycznym.  Jeśli zdaniem specjalistów z Departamentu Finalizacji Transakcji transakcja nie niesie za sobą ryzyka prawnego, wydajemy Certyfikat - czyli gwarancję stanu faktycznego i prawnego nieruchomości. Klient może mieć pewność, że wydając nieraz majątek swojego życia nie wyrzuca pieniędzy w błoto.

A co jeśli okaże się, że po transakcji wyjdą na jaw sprawy skrzętnie ukrywane przez sprzedającego? Mamy nadzieję, że to się nie zdarzy, ale na wszelki wypadek trzymamy w blokach startowych naszą kancelarię prawną, która pomoże nabywcy. Na koszt Metrohouse, oczywiście.

Więcej o usłudze.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Szanowny Panie, chciałbym pochwalić profesjonalizm w pracy Pana Patryka Przewodowskiego. Jestem zaskoczony zaangażowaniem, z jakim podchodzi on do pracy. Piszę do Pana, ponieważ nigdy nie spotkałem pośrednika nieruchomości, który z taką pasją zajmował się swoimi klientami."

— Łukasz D., Warszawa