Trzymaj emocje na wodzy

wowZakup nieruchomości to transakcja, jak każda inna.

Entuzjazm  okazany na etapie bardzo wstępnego zainteresowania ofertą może zaprzepaścić możliwość wynegocjowania lepszych warunków umowy. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ klienci poszukujący do zakupu nieruchomości niepotrzebnie ekscytują się oglądanymi ofertami wyrażając w ten sposób swoje zainteresowanie zakupem. Zamiast podejść chłodno do każdej oglądanej nieruchomości już na wstępie właściwie zamykają sobie drogę do ewentualnych rozmów o cenie. Przodują w tym panie. :) Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie da się tak zupełnie bez emocji podchodzić do zakupu mieszkania. Jak więc grać by wygrać?

WOW!? Dopiero po zamknięciu drzwi

Nieruchomości najlepiej ogląda się bez eskorty właściciela mieszkania. Klienci czują się w ten sposób mniej skrępowani, mogą wymienić z pośrednikiem pierwsze luźne uwagi na temat oferty, powiedzieć co się podoba, czy mieszkanie/dom spełnia ich oczekiwania. Tyle teorii. W praktyce sprzedający będzie obecny podczas większości prezentacji. Większość sprzedających nie wyobraża sobie, by to agent opowiadał o jego mieszkaniu. Dla Ciebie oznacza to tyle, że musisz trzymać emocje na wodzy. Każdy komentarz może obrócić się przeciw Tobie. Zamiast powiedzieć: „Marzyłam o takim domu”, może lepiej nie powiedzieć nic? Nawet jeśli oferta spełnia większość Twoich kryteriów, wszelkie formy zachwytu pozostawmy dla siebie wyrażając je dopiero po zamknięciu drzwi. Pozostawmy sprzedającego w niepewności.

Szybko, ale nie za szybko

Jeśli już po pierwszej wizycie w domu/mieszkaniu wiesz, że oferta jest wręcz uszyta na Twoje potrzeby najpierw powiedz o tym swojemu pośrednikowi. Nawet jeśli będziesz na 100 procent przekonana, że chcesz kupić właśnie tę nieruchomość nie kontaktuj się bezpośrednio z właścicielem. Dobry pośrednik na początku ostudzi Twoje emocje, jeśli będzie potrzeba zaproponuje spotkanie, aby ocenić, czy rzeczywiście oferta spełnia Twoje kryteria. Doradzi Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Nie pozwól, by sprzedający już po chwili od wizyty w jego domu/mieszkaniu znał Twoje pozytywne odczucia względem oglądanej nieruchomości.

Wypytaj o szczegóły

Zanim dasz właścicielowi oferty do zrozumienia, że jesteś poważnie zainteresowana ofertą, przygotuj sobie listę pytań. Koniecznie spisz je wszystkie na kartce. Zacznij od kwestii najbardziej istotnych z punktu widzenia Twojej rodziny. Dotychczas otrzymywałaś suche informacje marketingowe (język opisu nieruchomości czasem niewiele różni się od języka reklamy), które miałaś możliwość zweryfikować na miejscu. Na pewno jest jeszcze masa spraw, które mają wpływ na komfort przyszłego zamieszkania.

Nie zadawaj tych pytań samodzielnie. Od tego masz pośrednika. On, na podstawie informacji uzyskanych od właściciela, przygotuje Ci gotowy zestaw odpowiedzi, które będziesz miała czas przeanalizować sama lub z najbliższymi. Razem podejmiecie ostateczną decyzję.

Przy negocjacjach usuń się w cień

Nadal interesujesz się ofertą? Jesteś zdecydowana? Chcesz poznać ostateczne warunki umowy?

Porozmawiaj o tym ze swoim pośrednikiem. Powiedz, na czym Ci szczególnie zależy. Może chodzi o obniżenie ceny, a może chcesz szybko wprowadzić się do mieszkania. A co z wyposażeniem? Może warto porozmawiać o pozostawieniu mebli w cenie? Pozwól wykazać się Twojemu agentowi. Może się zdarzyć, że wynegocjuje dla Ciebie wszystkie satysfakcjonujące Cię elementy. Wtedy już tylko pozostanie jeszcze raz obejrzeć mieszkanie/dom, aby rozwiać wszelkie możliwe wątpliwości i umówić się na umowę. I właśnie po jej podpisaniu możesz zdjąć z twarzy maskę pokerzysty i cieszyć się zakupem!


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź