Po co agentowi dress code?

Dress Code MetrohouseOglądając amerykańskie filmy w wielu wątkach przewijają się aktorzy odtwarzający role agentów nieruchomości. Z rzadka postać agenta gra pierwszoplanową rolę, ale pomimo, że aktor jest widoczny na ekranie czasem dosłownie przez kilka chwil, wszyscy mają jeden wspólny mianownik. Scenarzyści dokładnie pilnują, by była to osoba ubrana w nienagannie skrojony garnitur lub garsonkę. Tak właśnie jest postrzegany broker, który zanim sprzeda nieruchomość musi, mówiąc krótko, sprzedać siebie.

Niektóre osoby spoza  Metrohouse są nieco zdziwione faktem posiadania wewnętrznego dress code. Dress code w agencji nieruchomości? Po co? Pytanie jest o tyle zaskakujące, gdyż agenci nieruchomości to typowy przykład grupy zawodowej, która ma bezpośredni kontakt z klientami. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy poszukujemy samochodu o wartości kilkuset tysięcy złotych. To oczywiste, że w salonie samochodowym obsługuje nas elegancko ubrany doradca (tu raczej zdziwienie mógłby wywołać jegomość w swetrze). Oceny nowo poznanej drugiej osoby dokonujemy na podstawie jej wyglądu zewnętrznego. Na odkrycie innych walorów, np. wiedzy, przychodzi czas później. Dobry wizerunek jest także wyrazem szacunku dla drugiej osoby. Warto też pamiętać, że badania dowodzą, iż

przy pierwszym kontakcie mamy 5 sekund, aby wywrzeć korzystne wrażenie na kontrahencie. Nazywamy to efektem aureoli - automatycznie przypisujemy pozytywne cechy na podstawie pozytywnego pierwszego spotkania.

Klienci chcą widzieć agenta pewnego siebie, profesjonalnego i skutecznego. Właściwie dobrany ubiór pomaga w akcentowaniu tych cech.

W zgodzie z dress code, czyli jak?
 

Dress code agenta nie musi być skomplikowany. Sprawa jest prosta w przypadku Panów. Wyjaśnienia wymaga jedynie kilka kwestii do których mężczyźni nierzadko nie przywiązują wagi. Dobrze skrojony garnitur to podstawa męskiej garderoby. Do tego koszula, krawat o odpowiedniej długości i skarpetki sięgające łydki.

Panie mają szersze pole manewru. Moda damska daje ogromne możliwości. Podstawowym kryterium staje się przyzwoitość wizerunku. Tak więc odpowiednie długości sukienek i spódniczek, dekolty pod kontrolą, obcasy pozwalające na swobodne poruszanie się. Przyda się też umiar w kolorystyce.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Maciej Kończak stanął na wysokości zadania wykazując się najwyższą kulturą w podejściu do klienta, ogromnym doświadczeniem i dużą wiedzą merytoryczną. Pan Maciej jest osobą bardzo cierpliwą i sumienną, która wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania klienta. Jednocześnie bardzo twórczo podchodzi do tematu, dzięki czemu w krótkim czasie pomógł nam znaleźć idealne mieszkanie."

— Michał C., Warszawa