Pamiętacie o Bezpiecznym Wynajmie?

f-rent

Wchodzimy w gorący okres transakcji wynajmu mieszkań. Zwykle prezentowane rady dotyczące wynajmu dotyczą zabezpieczenia interesów potencjalnego najemcy. Nieco mniej jest praktycznych wskazówek skierowanych do osób posiadających mieszkania do wynajmu. Z myślą o nich już od pięciu lat oferujemy usługę Bezpieczny Wynajem.
 

Usługa Bezpieczny Wynajem obejmuje weryfikację dokumentów, jakimi posługuje się potencjalny Najemca (Baza Dokumentów Zastrzeżonych) oraz sprawdzenie, czy nie posiada on zaległości w płatnościach (BiG, KRD). Zwiększa to bezpieczeństwo transakcji oraz umacnia relacje pomiędzy stronami. Dodatkowym elementem usługi jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej najemcy mieszkania.

W praktyce realizacja takiej usługi jest prosta. W przypadku, kiedy znajdujemy klienta zainteresowanego wynajmem mieszkania, właściciel może zażyczyć sobie, aby zweryfikować go w ramach naszej usługi. O ile najemca zgodzi się na poddanie takiej weryfikacji (podpisuje odpowiednie oświadczenia i upoważnienie do weryfikacji), Departament Finalizacji Transakcji uruchamia proces sprawdzania m.in. w systemach bazodanowych, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Jeśli okazałoby się, że mimo wcześniejszych deklaracji najemca figuruje jako dłużnik, daje to właścicielowi podstawę do wypowiedzenia podpisanej z nim umowy ze skutkiem natychmiastowym (zapisy umowy najmu dają mu taką możliwość). Zakładamy jednak, że większość przypadków zakończy się pozytywnie. Wtedy dodatkowo wynajmujący otrzymuje od nas na okres 12 miesięcy polisę ubezpieczenia OC najemcy. Wtedy może spać spokojnie.

Usługa skierowana dla wynajmujących za min. 2000 zł/msc i płacących wynagrodzenie Metrohouse w wysokości min. 100% miesięcznego czynszu.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk