Okazje mieszkaniowe dwa razy bardziej zyskowne od lokaty

investCo inwestorzy lubią najbardziej? Okazje mieszkaniowe! Dla każdego jednak określenie okazja mieszkaniowa oznacza coś innego. Aby uniknąć interpretowania tego płynnego terminu zakładamy, że na pewno okazją mieszkaniową można uznać zakup lokalu taniej o 30 proc. od średnich cen transakcyjnych w danej lokalizacji.

Przeprowadziliśmy zatem mały eksperyment. Obniżyliśmy październikowe średnie ceny transakcyjne o 30 proc., żeby zaobserwować jak w takim przypadku będzie wyglądać rentowność z inwestycji.

Dodajmy jeszcze, że kupując dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 40 m kw. po cenach rynkowych możemy liczyć na rentowność z wynajmu sięgającą 4-4,5 proc. Tylko, że prawdziwy inwestor nie poszukuje mieszkań po cenach rynkowych. Zwykle jest przygotowany na transakcje gotówkowe. Możliwość dokonania szybkiej transakcji jest jego kartą przetargową i ważnym elementem negocjacji.

Jak zatem wygląda rentowność z wynajmu mieszkań kupionych okazyjnie? Nad wyraz dobrze – szczególnie w porównaniu do standardowych 12-miesięcznych lokat bankowych, które z rzadka są oprocentowane wyżej niż 3,5 proc. W przypadku mieszkań rentowność naszych „okazji” przekracza nawet 7 proc. w skali roku (Łódź), a jedynie w Poznaniu i Warszawie będzie nieco niższa niż 6 proc. W naszych obliczeniach uwzględniliśmy już podatek oraz przyjęliśmy, ze przez 1 miesiąc mieszkanie stoi puste. Podkreślmy jednak, że mówimy tu o prawdziwych okazjach. Realizując tysiące transakcji w skali roku przekonujemy się, że takie oferty trafiają na rynek. Są to jednak oferty przeznaczone dla inwestorów z dobrym refleksem. Znikają z pola widzenia momentalnie. Cóż w tym dziwnego! Przy możliwości takich zysków!


Rentownosc - okazyjne ceny


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo profesjonalna prezentacja, pełna znajomość nieruchomości, pogodne usposobienie, polecam!"

— Ewa T., Warszawa