Jakie negocjacje przy zakupie mieszkania w Warszawie?

Nabywcy mieszkań w Warszawie mają powody do zadowolenia. Statystyki cenowe wskazują, że przy stoliku negocjacyjnym można rozmawiać o coraz wyższych upustach. Średnio udaje się wynegocjować 3,2 proc. ceny mieszkania. Jest to jednak różnica pomiędzy ostatnią ceną oferowaną przez sprzedającego a ceną, jaką udało się uzyskać w końcowej transakcji. Wielokrotnie podczas samego procesu sprzedaży obniżki ceny zdarzają się kilkukrotnie. Jest to naturalny proces dostosowywania ceny oferty do warunków rynkowych. Najczęściej klienci wystawiają ceny wyższe niż rynkowe wartości w nadziei, że uda się znaleźć osobę, która będzie w stanie tyle zapłacić. Czasem się to udaje, ale zwykle należy być przygotowanym, że dopiero urealnienie ceny spowoduje wzrost zainteresowania wśród klientów. Tym razem dość trudno negocjowało się ceny mieszkań dwupokojowych w cenie do 350 tys. zł. Nadal jest to towar, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, przez co, przy odpowiedniej wycenie początkowej, można liczyć na sprzedaż po cenie niezbyt odbiegającej od oczekiwań.
 

Średni czas sprzedaży mieszkania wydłużył się w porównaniu do wcześniej analizowanego okresu. Przed wakacjami sprzedaż zajmowała średnio 116 dni. Rekordzistom znalezienie nabywcy zajmowało kilka dni. Jednak zaledwie co dziesiąte mieszkanie zostało sprzedane w tak szybkim tempie. Inni właściciele mieszkań na sprzedaż czekali na nabywcę znacznie dłużej – w kilku przypadkach było to nawet ponad 2 lata, a sprzedaż nastąpiła dopiero po znacznych obniżkach wyjściowej ceny.
 

Najwięcej transakcji odnotowaliśmy na Mokotowie, Bemowie i Białołęce. Nieco mniejszy niż zwykle ruch miał miejsce w Śródmieściu.
 

Negocjacje_VII_15


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Współpracę z Panią Aleksandrą zawsze cechują profesjonalizm, zaangażowanie, pomoc, zrozumienie potrzeb klienta i wyjście im naprzeciw. Poszukiwanie najemców z pomocą Pani Aleksandry to była czysta przyjemność zakończona sukcesem!"

— Piotr T., Warszawa