Kwietniowy raport, a w nim niespodzianki

Raport MetrohouseDziś wraz z Szybko.pl i Expanderem opublikowaliśmy nasz comiesięczny raport mieszkaniowy. Oczywiście zachęcamy do zapoznania się z całością, tym bardziej, że ostatnie tygodnie przynoszą ciekawe zmiany na rynku.
 

W Warszawie, Poznaniu i Krakowie widać wzrosty cen transakcyjnych. O ile w przypadku Krakowa odbicie nastąpiło po serii mocnych spadków, to w Warszawie i Poznaniu już po raz kolejny obserwujemy, że nabywane mieszkania są coraz droższe. Co ciekawe niewielkie drgania cen w górę widoczne są w indeksie cen ofertowych. Szybko.pl donosi, że w stosunku do cen z lutego w marcu średnia cena m kw. liczona dla 15 miast wzrosła o 0,4 proc. To były te gorsze wiadomości dla nabywców mieszkań. Nie ma co sobie psuć humoru – póki co podaż jest nadal bardzo duża – można przebierać w ofertach i negocjować. Przejdźmy do bardziej pozytywnych informacji. Rośnie zdolność kredytowa Polaków. Przeciętnie banki są skłonne pożyczyć nam o 77 tys. zł więcej niż jeszcze pół roku temu. Po szczegóły zapraszamy do raportu.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo pomocny, zaangażowany, właściwie dobiera argumenty, każda z przedstawionych przez p. Mariusza ofert spełniała podane warunki brzegowe i miała w sobie coś interesującego."

— Małgorzta D., Kraków