2022-04-29

Jak ozdobić działkę rekreacyjną na weekend? Inspiracje ogrodowe LOW BUDGET

W słoneczny długi weekend nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w przytulnej przestrzeni na własnej działce. Zarówno ogród w pobliżu domu, jak i działka rekreacyjna wymaga opieki i pomysłu na zaplanowanie otoczenia. Dziś podpowiadamy, jak tanim kosztem i drobnym nakładem pracy ozdobić działkę rekreacyjną, by lepiej wypocząć w majówkę!

 

Nie potrzebujesz wydawać na to oszczędności, ani poświęcać wielu wolnych wieczorów na pracę. Wystarczy trochę dobrych chęci i odrobina inspiracji, którą jak mam nadzieję, otrzymasz po przeczytaniu tego krótkiego artykułu.

 

Jak ozdobić działkę?

Jak ozdobić działkę rekreacyjną na weekend? Inspiracje ogrodowe LOW BUDGET

 

 

Po pierwsze: podziel sobie przestrzeń na strefy. Weź pod uwagę, ile masz miejsca. Nawet na malutkiej działce można stworzyć cudeńko. W zależności od tego, czy to romantyczny wypad we dwoje, czy wycieczka z dzieciakami, proponuję zagospodarować strefę jedzenia/relaksu/zabawy. Zaczęłabym od:

 

Podłoża:

 

Są trzy rozwiązania. Najlepiej, gdyby na działce rosła trawa (super byłoby też, gdyby w nocy przed naszym przyjazdem zjawił się któryś z superbohaterów i ją dla nas skosił..:) ). Ale.. jeśli na twojej działce nie ma trawy, możesz samodzielnie wyłożyć mały taras (nie duży, na tyle ile trzeba, by postawić stół lub leżaki). Mając gołą ziemię pod stopami można położyć kilka europalet obok siebie, a następnie przykryć je dywanem bądź chodnikiem. To idealne miejsce, by postawić stolik z krzesłami, pufy styropianowe bądź leżak - up to you.

 

Oświetlenie:

 

Weź ze sobą lampiony, jeśli masz. Takie stojące na ziemi. Stwórz stelaż na girlandę.(Również, jeśli ją masz. Bo jeśli nie masz – to sam stelaż z kijów nie wygląda spoko.)

Podaję przepis na stelaż:

Z czterech stron, w rogach parkietu/na trawie, (na którym postawisz dwa leżaki, bądź stolik dla dwojga) wbij wysokie na 2 m patyki (jeśli nie znajdziesz 4 długich gałęzi – możesz użyć dwóch na 2 m wysokości – wbijając je w tylnej linii, a dwa krótsze np. na wysokość 1 m wbijając w przednich rogach dywanu. Tadaam! Tym sposobem stworzysz stelaż dla wiszącej girlandy świetlnej. (Przyczepisz ją w szczytowych miejscach patyków), w kształcie otwartego prostokąta, wyznaczając jedną ze stref.

 

Jeśli na działce są drzewa – tym mniejszy kłopot, bo girlandę wystarczy przyczepić do jednej z gałęzi, romantycznie rozświetlając pień drzewa, lub jego koronę. Można też przeciągnąć girlandę z jednego miejsca, w drugie, ale to miejsce wykorzystasz lepiej, wieszając tam hamak!

Jak ozdobić działkę?

Pora więc na siedziska/leżaki i inne

 

Nie tylko dzieci, ale i dorośli, kołysząc się delikatnie nad ziemią i gdy wiatr łaskocze ich po policzkach, wypoczywają otuleni ciepłem tkaniny. Hamak uwielbia każdy, a temu, kto się nie przyznaje - nie wierzymy! 

Nie każdy ma jednak gotowy stelaż przeznaczony do wieszania hamaków. Nie wszędzie rosną też drzewa, dlatego polecam nabyć leżaki, które będą wiernie służyły również podczas plażingu. (czytaj: nie zmarnuje się!)

 

Jak jeszcze można ozdobić działkę? 

 

Prostym sposobem na organizację prawdziwych legowisk prosto z pocztówek dominikańskich plaż jest wspomniana już wyżej, nasza polska - choć nazwa myli: europaleta. Wystarczy zebrać parę sztuk (popytać sąsiadów, lub w dużych sklepach, w ostateczności można też kupić). W zależności od ułożenia stworzą: łóżko, siedzenie, czy stolik. Spójrz na to:

Jak ozdobić działkę?

Jak widzisz, przy odrobinie fantazji i niewielkim wysiłku można przekształcić każdą przestrzeń. Nawet puste pole bez trawnika. Jeśli nawet brakuje tam zieleni, zawsze można ustawić kwiatki doniczkowe. Sama chętnie spędziłabym majówkę w takich okolicznościach, tak więc kiedy już to zrealizujesz, nie zapomnij mnie zaprosić!

Baw się dobrze!

 

 

 

Autor: Karolina Wasilewska-Buraczyk


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk