Gwarancja Zwrotu Zadatku w Metrohouse

Gwarancja Zwrotu Zadatku w MetrohouseJeżeli ktokolwiek kupował lub sprzedawał nieruchomość na rynku wtórnym musiał spotkać się z pojęciem zadatku.

W obrocie nieruchomościami zadatek stosowany jest zwykle przy umowie przedwstępnej i pełni rolę swego rodzaju odszkodowania, w przypadku, kiedy jedna ze stron zrezygnowała z wykonania umowy.

Zadatek reguluje art. 394 KC. Zgodnie z nim zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej. Natomiast w przypadku wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała. Jeżeli jednak zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

Tyle teorii. W praktyce może zdarzyć się np. taka sytuacja: Państwo Kupujący decydują się na zakup wymarzonego mieszkania. W międzyczasie sprawdzają swoją zdolność kredytową i szansę na uzyskanie kredytu. Wszystko na razie przebiega bez zarzutu, okazuje się, że Państwo Kupujący mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a bank zapewnia, że nie będzie problemów z uzyskaniem kredytu. Nasi bohaterowie przystępują więc do umowy przedwstępnej i wpłacają sprzedającemu 25 tys. zł zadatku. Po umowie rozpoczynają starania o kredyt, wypełniają wszelkie formalności i… okazuje się, że bank zmienił zdanie. Inne banki też podchodzą sceptycznie do udzielenia kredytu Państwu Kupującym. A czas do umowy końcowej nieubłaganie zbliża się do końca. W takiej sytuacji Sprzedający może zatrzymać zadatek, a tym samym Kupujący tracą 25 tys. zł i szanse na kupno mieszkania. Jednym słowem: dramat.
 

Aby zabezpieczyć Kupujących przed takimi sytuacjami wprowadziliśmy usługę Gwarancja Zwrotu Zadatku. W przypadku, gdy wpłacisz Sprzedającemu zadatek, a bank zmieni zdanie i nie udzieli Ci kredytu, zwracamy Ci wpłacony zadatek. Nie musisz się więc przejmować, że podpisując umowę przedwstępną bank zrobi Ci niemiłą niespodziankę i odmówi udzielenia kredytu, a Ty stracisz zadatek. To ryzyko bierzemy na siebie.

Aby poznać szczegóły usługi wejdź na naszą stronę i umów się z doradcą Metrohouse.  


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pani Anna Durakiewicz jest doskonałym specjalistą w zawodzie, z profesjonalnym podejściem do klienta, a także wspaniałą osobą, z którą z przyjemnością się pracuje. W szczególności doceniam elastyczność w umawianiu spotkań (w tym dyspozycyjność w weekendy), profesjonalne porady i pomoc w pozostałych formalnościach). Zdecydowanie będę ją polecać znajomym."

— Halszka X., Warszawa