Gwarancja Zwrotu Zadatku w Metrohouse

Gwarancja Zwrotu Zadatku w MetrohouseJeżeli ktokolwiek kupował lub sprzedawał nieruchomość na rynku wtórnym musiał spotkać się z pojęciem zadatku.

W obrocie nieruchomościami zadatek stosowany jest zwykle przy umowie przedwstępnej i pełni rolę swego rodzaju odszkodowania, w przypadku, kiedy jedna ze stron zrezygnowała z wykonania umowy.

Zadatek reguluje art. 394 KC. Zgodnie z nim zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej. Natomiast w przypadku wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała. Jeżeli jednak zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

Tyle teorii. W praktyce może zdarzyć się np. taka sytuacja: Państwo Kupujący decydują się na zakup wymarzonego mieszkania. W międzyczasie sprawdzają swoją zdolność kredytową i szansę na uzyskanie kredytu. Wszystko na razie przebiega bez zarzutu, okazuje się, że Państwo Kupujący mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a bank zapewnia, że nie będzie problemów z uzyskaniem kredytu. Nasi bohaterowie przystępują więc do umowy przedwstępnej i wpłacają sprzedającemu 25 tys. zł zadatku. Po umowie rozpoczynają starania o kredyt, wypełniają wszelkie formalności i… okazuje się, że bank zmienił zdanie. Inne banki też podchodzą sceptycznie do udzielenia kredytu Państwu Kupującym. A czas do umowy końcowej nieubłaganie zbliża się do końca. W takiej sytuacji Sprzedający może zatrzymać zadatek, a tym samym Kupujący tracą 25 tys. zł i szanse na kupno mieszkania. Jednym słowem: dramat.
 

Aby zabezpieczyć Kupujących przed takimi sytuacjami wprowadziliśmy usługę Gwarancja Zwrotu Zadatku. W przypadku, gdy wpłacisz Sprzedającemu zadatek, a bank zmieni zdanie i nie udzieli Ci kredytu, zwracamy Ci wpłacony zadatek. Nie musisz się więc przejmować, że podpisując umowę przedwstępną bank zrobi Ci niemiłą niespodziankę i odmówi udzielenia kredytu, a Ty stracisz zadatek. To ryzyko bierzemy na siebie.

Aby poznać szczegóły usługi wejdź na naszą stronę i umów się z doradcą Metrohouse.  


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Byłam bardzo zadowolona ze współpracy z Panią Joanną Stańczykiewicz. Pełen profesjonalizm - zaangażowanie, punktualność, chęć dogodzenia klientowi."

— Adrianna P., Kraków