Czas sprzedaży mieszkań w Warszawie

domkiPoczątek roku to zwykle czas osłabionego popytu na mieszkania. W tym kontekście nie powinno dziwić, że ponownie średni czas sprzedaży mieszkań przez stołecznych pośredników Metrohouse przekroczył granicę 100 dni. W pierwszych dwóch miesiącach 2015 r. wzrósł o 20 dni i obecnie wynosi 116 dni. Jest to poziom bliski obserwowanemu jesienią 2014 r. Nadal dużą konkurencję dla mieszkań z drugiej ręki stanowią lokale sprzedawane przez deweloperów, które można kupić z dopłatami w ramach programu MdM. Szczególna konkurencja ma miejsce w lokalizacjach, które gwarantują wysoką podaż ofert spełniających limity cenowe programu (np. Białołęka). Na najszybszą sprzedaż mogły liczyć mieszkania z niższych poziomów cenowych. Aż 70 proc. mieszkań sprzedawanych w ciągu dwóch miesięcy posiadało ceny nie przekraczające 300 tys. zł. Ten segment mieszkań będzie nadal cieszył się dużym powodzeniem i można oczekiwać, że w transakcjach zwykle będziemy obserwować takie właśnie mieszkania. Za kontynuacją popularności mieszkań kompaktowych przemawiają coraz wyższe poziomy wkładu własnego, które skutecznie blokują zakupy droższych mieszkań.

Czas sprzedazy 03 15    

Tym razem nie mieliśmy do czynienia ze spektakularnymi obniżkami cen na etapie ostatecznych negocjacji. Różnica pomiędzy ostatnią ceną ofertową a ostateczną ceną transakcyjną to ledwie 2,2 proc. Jedynie w przypadku dwóch lokali negocjacje przekroczyły 10 proc. O wiele łatwiej jest znaleźć przypadki, kiedy ostateczna cena nie różniła się od ceny ofertowej (17 proc. wszystkich transakcji). Dobrze negocjowało się duże lokale. Przy powierzchniach 100-120 m kw. negocjacje sięgały 6-9 proc. z

Tym razem największą popularnością wśród klientów cieszył się Ursynów, Ursus, Bemowo i Śródmieście.

Photo credit: Philip Taylor PT / Foter / CC BY


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Gratuluję tak wspaniałego, energicznego i zaangażowanego pracownika jak Pani Anna Chmielecka. Kupowałam zwykłą kawalerkę, a byłam obsłużona jakbym kupowała apartament za milion dolarów. To miłe, że są jeszcze firmy i ludzie, w których wyznacznikiem standardów świadczenia usług nie jest tylko zasobność portfela klienta, ale po prostu chęć pomocy i profesjonalne, indywidualne podejście."

— Aneta K., Legionowo