Białołęcki paradoks

bialolekaWczoraj opublikowaliśmy nasz Antyranking dzielnic Warszawy. To już piąty sezon, w którym ankietujemy naszych agentów pytając o dzielnice, które są odrzucane przez klientów poszukujących mieszkania w stolicy. I piąty raz z kolei „wygrywa” Białołęka. Why? Dzielnica, która nie przyciąga (przynajmniej na początku poszukiwań) dużą część klientów poszukujących mieszkań zyskała nowy most łączący znacznie skracający podróż do metra. Przecież to właśnie tam inwestuje się środki w dalszą poprawę komunikacji – lada chwila dojedzie tam tramwaj (na razie kończy swój bieg w rejonach mostu). Dzielnica rozwija się, pięknieje w oczach, a tu znów znajduje się wśród lokalizacji będących poza sferą życzeń klientów. Co jest nie tak? Otóż skończyły się uzasadnienia, że jest to dzielnica o mniejszym prestiżu, ale nadal pokutuje przekonanie o długim czasie dojazdu. Być może pewne znaczenie ma fakt, że centrum biznesowe Warszawy skupia się na centralnych i południowych rejonach miasta i ktoś kto obecnie pracuje w rejonie Domaniewskiej nie ma po prostu ochoty na codzienne pokonywanie takiego dystansu? Dlatego częściej wymienia w poszukiwaniach Ursynów, Wilanów, Mokotów.

Tymczasem sprzedaż mieszkań na Białołęce ma się bardzo dobrze. Od lat w Metrohouse ta dzielnica znajduje się w ścisłej czołówce lokalizacji pod względem sprzedanych mieszkań. W tym roku jest to 9 proc. wszystkich transakcji. Lepsze wyniki ma tylko Mokotów i (tu niespodzianka) Bemowo. Po raz kolejny widać, że naprawdę to cena czyni cuda. Większość osób w trakcie poszukiwań mieszkania weryfikuje swoje pierwotne preferencje. Orientuje się, że zamiast kupować małe dwa pokoje w Wilanowie, może sobie pozwolić na ładne trzypokojowe mieszkanie na Tarchominie. Zamiast gnieść się w kawalerce na „prestiżowym Mokotowie” stać go na zakup 50-metrowego mieszkania. Myślimy racjonalnie.

Cały ranking można obejrzeć na naszej stronie, materiał o Antyrankingu w Kurierze Warszawy i Mazowsza na TVP Warszawa (od ok. 03:15 min.).


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo profesjonalna prezentacja, pełna znajomość nieruchomości, pogodne usposobienie, polecam!"

— Ewa T., Warszawa