Apartament na kilka nocy

uliczkaWynajem mieszkań kojarzy nam się zwykle z umowami opiewającymi na długi okres czasu. Nic bardziej błędnego. Coraz więcej mieszkań nabywanych jest przez inwestorów z myślą o klientach, którzy poszukują alternatywy w stosunku do usług hotelowych. Turyści decydują się na wynajem apartamentów położonych w dobrych turystycznych lokalizacjach, aby lepiej poznać miejscową kulturę, odpocząć od podobnych do siebie hoteli i… zaoszczędzić, ponieważ wynajem krótkoterminowy w ostatecznym rozrachunku to oferta tańsza, zwłaszcza, gdy mieszkanie jest wynajmowane przez grupę 3-4 osób.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej takich mieszkaniom. Wzięliśmy pod uwagę rynek lokali dwupokojowych o metrażu około 40-50 m kw., w których może zamieszkać od 2 do 4 osób.
 

Warszawa
 

Ceny wynajmu apartamentów kształtują się od 210 do 280 zł za dobę. Mieszkania takie znajdziemy w samym centrum stolicy lub na Starym Mieście. Apartamenty są całkowicie wyposażone, więc nie będziemy musieli martwić się np. o pościel. Najczęściej sprzątanie jest wliczone w cenie apartamentu, choć zdarza się, że w tańszych ofertach sprzątanie jest liczone oddzielnie. Firma, która zajmuje się wynajmowaniem takich mieszkań nierzadko prosi o wpłacenie zaliczki lub kaucji. Możemy się spotkać również z możliwością darmowego transferu z lotniska do apartamentu. Minusem może być brak miejsca parkingowego i często dodatkowo płatne Wi-Fi.
 

Gdańsk i Sopot
 

W miejscowościach nadmorskich cena wynajęcia apartamentu na gdańskiej Starówce kształtuje się od

150 do 400 zł, natomiast w Sopocie Dolnym jest to cena od 180 do 300 zł. Dla porównania ceny za noc w hotelu w Gdańsku zaczynają się od 180zł a w Sopocie od 150zł. Apartamenty są w pełni wyposażone, dodatkowo większość z nich zawiera bezpłatne Wi-Fi. W większości ofert sprzątanie jest wliczone w cenie. Minusem jest fakt, że często musimy podać dokładny okres, na jaki wynajmujemy apartament, więc zwłaszcza w sezonie, nie będziemy mogli sobie przedłużyć pobytu.
 

Wrocław
 

Aby wynająć apartament na Starym Mieście we Wrocławiu musimy zapłacić od 150 do 300 zł. Mieszkania wyposażone są w niezbędny sprzęt, który pozwoli nam poczuć się jak w domu. W wielu ofertach możemy spotkać się z darmowym Internetem lub bezpłatnym miejscem parkingowym.
 

Poznań
 

Za apartament na Starym Mieście możemy zapłacić od 180 do 300 zł. Apartamenty w Poznaniu posiadają pełne wyposażenie. Niekiedy będziemy musieli dodatkowo zapłacić za sprzątanie oraz za miejsce na parkingu. Często istnieje możliwość zabrania ze sobą swojego pupila.


Kraków
 

Aby przenocować w apartamencie na krakowskim Rynku należy liczyć się z kwotami od 270 do 450 zł.

Dodatkowo apartamenty są wyposażone w niezbędny sprzęt. Minusem jest brak miejsca postojowego oraz niekiedy złożenie depozytu przy rezerwacji apartamentu.   Odbiór kluczy do apartamentu odbywa się zazwyczaj o umówionej porze, przed wejściem do mieszkania. Dodatkowo płatne jest zawsze odebranie klucza po godzinie 22.00. Natomiast nie musimy się martwić o zużytą wodę, prąd czy gaz, ponieważ jest to zawsze wliczone w cenę wynajmu. Należy pamiętać, że w przypadku rezygnacji z rezerwacji będziemy narażeni na poniesienie dodatkowych kosztów, jeśli rezygnacja nastąpi w terminie krótszym niż 7 dni przed przyjazdem. Zachęcamy do korzystania z tej formy wynajmu! Właściciele takich mieszkań twierdzą, że poza sezonem apartamenty są chętnie wynajmowane na weekendowe wyjazdy, a ich popularność z roku na rok rośnie.

foto: Stig Nygaard kw


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałbym serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie Panom: Arturowi Zieziuli i Rafałowi Kowalskiemu - od znalezienia oferty do zamknięcia sprawy kredytem. P.S. Kontakty do Panów mam, będę polecał."

— Paweł P., Warszawa