Apartament na kilka nocy

uliczkaWynajem mieszkań kojarzy nam się zwykle z umowami opiewającymi na długi okres czasu. Nic bardziej błędnego. Coraz więcej mieszkań nabywanych jest przez inwestorów z myślą o klientach, którzy poszukują alternatywy w stosunku do usług hotelowych. Turyści decydują się na wynajem apartamentów położonych w dobrych turystycznych lokalizacjach, aby lepiej poznać miejscową kulturę, odpocząć od podobnych do siebie hoteli i… zaoszczędzić, ponieważ wynajem krótkoterminowy w ostatecznym rozrachunku to oferta tańsza, zwłaszcza, gdy mieszkanie jest wynajmowane przez grupę 3-4 osób.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej takich mieszkaniom. Wzięliśmy pod uwagę rynek lokali dwupokojowych o metrażu około 40-50 m kw., w których może zamieszkać od 2 do 4 osób.
 

Warszawa
 

Ceny wynajmu apartamentów kształtują się od 210 do 280 zł za dobę. Mieszkania takie znajdziemy w samym centrum stolicy lub na Starym Mieście. Apartamenty są całkowicie wyposażone, więc nie będziemy musieli martwić się np. o pościel. Najczęściej sprzątanie jest wliczone w cenie apartamentu, choć zdarza się, że w tańszych ofertach sprzątanie jest liczone oddzielnie. Firma, która zajmuje się wynajmowaniem takich mieszkań nierzadko prosi o wpłacenie zaliczki lub kaucji. Możemy się spotkać również z możliwością darmowego transferu z lotniska do apartamentu. Minusem może być brak miejsca parkingowego i często dodatkowo płatne Wi-Fi.
 

Gdańsk i Sopot
 

W miejscowościach nadmorskich cena wynajęcia apartamentu na gdańskiej Starówce kształtuje się od

150 do 400 zł, natomiast w Sopocie Dolnym jest to cena od 180 do 300 zł. Dla porównania ceny za noc w hotelu w Gdańsku zaczynają się od 180zł a w Sopocie od 150zł. Apartamenty są w pełni wyposażone, dodatkowo większość z nich zawiera bezpłatne Wi-Fi. W większości ofert sprzątanie jest wliczone w cenie. Minusem jest fakt, że często musimy podać dokładny okres, na jaki wynajmujemy apartament, więc zwłaszcza w sezonie, nie będziemy mogli sobie przedłużyć pobytu.
 

Wrocław
 

Aby wynająć apartament na Starym Mieście we Wrocławiu musimy zapłacić od 150 do 300 zł. Mieszkania wyposażone są w niezbędny sprzęt, który pozwoli nam poczuć się jak w domu. W wielu ofertach możemy spotkać się z darmowym Internetem lub bezpłatnym miejscem parkingowym.
 

Poznań
 

Za apartament na Starym Mieście możemy zapłacić od 180 do 300 zł. Apartamenty w Poznaniu posiadają pełne wyposażenie. Niekiedy będziemy musieli dodatkowo zapłacić za sprzątanie oraz za miejsce na parkingu. Często istnieje możliwość zabrania ze sobą swojego pupila.


Kraków
 

Aby przenocować w apartamencie na krakowskim Rynku należy liczyć się z kwotami od 270 do 450 zł.

Dodatkowo apartamenty są wyposażone w niezbędny sprzęt. Minusem jest brak miejsca postojowego oraz niekiedy złożenie depozytu przy rezerwacji apartamentu.   Odbiór kluczy do apartamentu odbywa się zazwyczaj o umówionej porze, przed wejściem do mieszkania. Dodatkowo płatne jest zawsze odebranie klucza po godzinie 22.00. Natomiast nie musimy się martwić o zużytą wodę, prąd czy gaz, ponieważ jest to zawsze wliczone w cenę wynajmu. Należy pamiętać, że w przypadku rezygnacji z rezerwacji będziemy narażeni na poniesienie dodatkowych kosztów, jeśli rezygnacja nastąpi w terminie krótszym niż 7 dni przed przyjazdem. Zachęcamy do korzystania z tej formy wynajmu! Właściciele takich mieszkań twierdzą, że poza sezonem apartamenty są chętnie wynajmowane na weekendowe wyjazdy, a ich popularność z roku na rok rośnie.

foto: Stig Nygaard kw


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Drogą mailową chciałabym podziękować oddziałowi Metrohouse w Gdańsku, a w szczególności Pani Beacie Filipek i Panu Rafałowi Strzyż za rzetelną pracę wykonaną przy sprzedaży mojego mieszkania. Oboje pokazali pełen profesjonalizm i dużą dozę zrozumienia dla takiego laika jak ja, wielkie dzięki, będę Państwa polecać."

— Katarzyna C., Gdańsk